Jdi na obsah Jdi na menu
 


Wroclaw (WRO)

Wroclaw disponuje jednou RWY 12/30, dlouhou 2500 m. Letiště je vcelku rozumně přístupné do několika míst, odkud se dá pořídit fotografie. Již od ranních hodin je možné fotografovat podél RWY, která je přístupná od vesnice Krzeptów. Zde se dá pohodlně zaparkovat a pak projít podél plotu na místa focení. Doporučuji kvalitní obuv, terén je náročný - musí se několikrát přeskakovat potok, který kopíruje oplocení letiště. Už cestou k bodu 1 lze pozorovat odstavená menší letadla přímo naproti terminálu.

wroclaw.jpg

Z bodu 2 se pak fotografují i starty i přistání. Zajímavostí pro mě bylo, že navzdory jasnému směru letadla přistávala i startovala z obou směrů a to i proti i po směru větru.

lot-001.jpg

Navzdory faktu, že jsem navázal před svou cestou kontakt s místním spotterem a požádal o tipy a rady a byl jsem ujištěn, že fotografování není problém, nebyla to pravda. Skutečně, okamžitě po mém příchodu na místo dorazila ostraha letiště se zvídavými dotazy, co si přeju, atd. Nakonec jsme si vše vysvětlili, načež došlo k vzájemnému ukazování spotterských fotografií na displejích našich fotoaparátů. Sám pracovník ostrahy pak v průběhu dne několikrát přijel mě pozdravit a s novými informacemi, kdy co poletí. Jeho šéf, ale už tak přátelský nebyl a nemislosrdně mě z místa vykázal pod pohrůžkou problémů.

sprint-air-001.jpg

Poté jsem se odebral na terminál - zaparkovat se dá cca 500 m letiště v postranní uličce zdarma. V Terminálu jsem objevil vyhlídkovou terasu a pod ní je skutečně na dlani stojánka - viz foto : 

ryan-001.jpg